polsky english

O nás

kontakt Moje chovatelská stanice Kočky ze Severu.CZ byla zaregistrovaná u FIFE v květnu roku 2008. Je to zatím malá chovatelská stanice norských lesních koček v Bruntálu v Jeseníkách. První norské lesní kočky jsem viděla na výstavě v roce 2006 ve Valticích a okamžitě jsem se do nich zamilovala. Rok nato, přesně 28. října 2007, jsem si domů z dnes již neexistující olomoucké chovatelské stanice "NFO Moravia.CZ" přivezla svou první norku Darju. V té době jsem již doma měla čtyřročního kastrovaného domácího kocourka Matýska.
7. září 2008 jsem si z německé chovatelské stanice Vom Bergwald*D dovezla norského kocourka El Ninja vzácné barvy amber. Barva mě tak zaujala, že jsem se rozhodla dále se věnovat chovu norek převážně v této barvě.
17. ledna 2010 jsem si rovněž z Německa z chovatelské stanice Aus Broetzingen*D přivezla kočičí slečnu Wedfölmir rovněž barvy amber, ale tentokrát v její ředěné podobě (světlá jantarová - light amber).
Německým chovatelským stanicím jsem zůstala věrná i dále. 16. června 2014 jsem si ze stanice vom Arlesbrunnen*D přivezla dvě kočičí slečny - Kamee (černě kresbová amber nosička s bílou) a Jacarantu (modrá kresbová amber nosička s bílou).Markéta Šustrová DiS
Kavalcova 870/11a
792 01 Bruntál
Telefon: +420 606 320 744
e-mail: info(zavinac)kockyzeseveru.cz
Naše stránka na facebooku


mapa Naše kočičí mapa.